Czy automaty do gier grają z grami hazardowymi?

W pokoju rozbrzmiewają dźwięki i migające światła. Dobrze ubrani mężczyźni i kobiety wędrują, naciskając guziki i dźwignie ciągnące, oglądając wiśnie i czereśnie na ekranach ciekłokrystalicznych. Ale ci mężczyźni i kobiety nie są tu dla zabawy. Są tu w celach biznesowych, a ich działalnością jest hazard. 

Automaty do gier hazardowych są złe?.. 

Chociaż różne wyobrażenia, wszystkie automaty do gier hazardowych, według niektórych ekspertów zajmujących się zdrowiem psychicznym, mają coś wspólnego: są psychologicznie zwodnicze i uzależniają się od hazardu ludzi, którzy nie są uzależnieni. 

„Traktujemy tych ludzi tak, jakby były porwane, ale to maszyny, które je zepsuły”, mówi Roger Horbay, były terapeuta uzależnień, który obecnie prowadzi firmę Game Plan Interactive Interactive Corp., która promuje ochronę konsumentów w przemyśle hazardowym. 

Zwolennicy branży gier hazardowych nie zgadzają się, twierdząc, że elektroniczne automaty do gier hazardowych są łagodne – służą rozrywce, a nie manipulują. 

Automaty do gier hazardowych są niewinne 

Problem hazardu pokazują, że osoby uzależnione od hazardu częściej grają w automaty do gier hazardowych(automaty do gier, automaty do gry w pokera, terminale loterii wideo) niż w grach na stół, takich jak blackjack. Badanie przeprowadzone w 2003 r. Wskazało, że prawie połowa wideo graczy terminalu loterii w Nowej Szkocji była narażona na ryzyko hazardu. W 2003 r. Komisja ds. Nadużywania Alkoholu i Narkotyków Alberta zgłosiła, że ​​71% swoich klientów z uzależnieniami od hazardu nie miało żadnych problemów przed rozpoczęciem wideokonferencji wideo. Jedno z badań wykazało, że około 60% przychodów z automatów do gier w Kanadzie pochodzi od problemowych graczy. Natomiast hazardziści stanowiły mniej niż jedną czwartą przychodów z loterii i bingo (analizy problemów społecznych i polityki publicznej 2004, 4 [1]: 33-45). 

slots

Zanim automaty do gier hazardowych zaczęły się popularne w latach dziewięćdziesiątych, większość hazardu, na które uzależnieni widzą Horbay, miał inne problemy psychospołeczne. To wskazywało, że prawdopodobnie były predysponowane do uzależnienia. Jednak wraz z rosnącą liczbą hazardzistów, zauważył, że wiele osób nie wykazało innych wciągających zachowań. Oni byli tym, co Horbay odnosi się do „normals”. 

„W innych grach, takich jak poker, większość ludzi ma błędne wyobrażenie o swoich poziomach umiejętności. Są łatwiejsze w leczeniu. Ale maszynerzy maszyn naprawdę są uwarunkowane maszyną. Masz wrażenie, że możesz pokonać maszynę. 

W rezultacie, mówi Horbay, wiele osób zostało poprowadzonych w przekonanie, że cierpią one na zaburzenia poznawcze, gdy w rzeczywistości osiągają właściwe wnioski oparte na wprowadzających w błąd informacjach. Badania przeprowadzone na University of Waterloo pokazują, że cechy typowego automatu do gry sugerują, że gracze powinni wygrać od 2 do 5 razy większą niż ich wysokość, co w przeciwnym razie oznacza, że ​​kasyna tracą pieniądze na automatach (Journal of Gambling Issues 2007; 20: 215-33). Logika nakazuje, że kasyna nie będą rzucać rzędami rzędami automatów, jeśli nie były krowami pieniężnymi. Ale krytycy hazardu twierdzą, że urządzenia powodują, że użytkownicy zrezygnowali z logiki. 

Robert Simpson, dyrektor generalny Ontario Research Gambling Research Center twierdzi, że automaty do gier hazardowych są zaprojektowane tak, aby stworzyć iluzję korzystnych kursów, które sprawiają, że gracze grają – i trzyma je w grze. „Wszystkie te cechy konstrukcyjne w EGM [elektronicznych automatach do gier] dają ludziom złe wrażenie, jak maszyny działają, tak że w rzeczywistości wierzy, że z biegiem czasu, tym bardziej grają, tym bardziej prawdopodobne, że mają wygrać”. 

Automaty do gier hazardowych: przeanalizuj 

Horbay i Simpson powołują się na funkcję maszyny na automatach, zwaną wirtualną mapą nawijarki jako szczególnie zwodniczą. Stare mechaniczne automaty do gier hazardowych miały określoną liczbę bębnów zawierających określoną liczbę symboli, z których każdy może się pojawić na linii wypłaty po każdym obrocie. W latach osiemdziesiątych twórcy gier losowych wprowadzili elektronikę do swoich produktów i zaprogramowali ich do ważenia poszczególnych symboli. Tak więc prawdopodobieństwo utraty symboli pojawiających się na linii wypłaty okazało się nieproporcjonalne do ich rzeczywistej częstotliwości na fizycznej rolce. Patent patentowy z 1984 roku przyznawany na tę technologię (patent Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 448 419) stanowi: „Ważne jest, aby maszyna, która jest postrzegana, ma większe szanse na wypłatę, niż rzeczywiście ma to w granicach prawnych, które muszą działać gry losowe . „ 

W dokumencie badawczym Waterloo wskazuje się, że wirtualne zwijanie odwzorowuje również zwiększa prawdopodobieństwo, że wygrywające kombinacje pojawią się nieco powyżej lub poniżej linii wypłaty, co według ekspertów zajmujących się uzależnieniami sprawia, że ​​gracze uważają, że są na krawędzi wygranej. Gracze są również w dużej mierze nieświadomi, że bębny na automatach są często niezrównoważone. Na przykład w automacie z 3 bębnami zwycięski symbol może pojawić się częściej na pierwszych 2 bębnach niż w ostatnim. Wiele nowoczesnych automatów do gier wykorzystuje elektroniczną animację zamiast rolki, ale pozostaje rozłączenie między tym, jak gra jest wyświetlana i jak działa. Inne cechy uważane za zwodnicze przez krytyków zawierają różne rozmiary symboli (wygrane symbole są większe), przyciski zatrzymania (podać iluzję kontroli, chociaż wynik zależy od początkowego zakładu) i częste małe wygrane (wraz z migającymi lampkami i dzwonkami). 

slots

Bill Rutsey, dyrektor generalny kanadyjskiego stowarzyszenia gier, organizacja, która nazywa siebie „kanadyjską branżą rozrywkową w grach hazardowych”, twierdzi, że większość graczy uważa, że ​​automaty do gier mają przypadkowe rezultaty i grają je dla emocji. Wirtualne zwijanie odważników i niezbalansowane rolki nie są cechami zwodniczymi, mówi. 

Automaty do gier hazardowych i uzależnienia 

„Cały problem istnieje, wygrałeś, czy nie wygrałeś. Jeśli nie wygrasz, nie wygrałeś. Myślę, że gra jest zdecydowanie jasna podczas gry, czy nie wygrałeś, czy kiedy wygrasz, a kiedy nie wygrasz … czy rolka jest zbalansowana czy niezrównoważona, skończysz z tym samym rezultatem. Albo masz kombinację wygrywającą albo masz przegraną kombinację „. 

Powodem, dla którego hazardziści preferujący automaty do gier hazardowych są również łatwe do wyjaśnienia – mówi Rutsey. Badania pokazują, że około 1% populacji stanowią hazardzy. Ponieważ około 75% kasyna zamawia sloty jako ulubioną grę, ma sens tylko, mówi, że wiele hazardzistów zalicza się do tej większości. Żeby twierdzić, że maszyny uzależniają się od narkotyków jest nieprawdziwe, dodaje. „To jak mówienie piwa powoduje alkoholizm, ponieważ większość alkoholików pije piwo.” 

Horbay uważa jednak, że gry komputerowe są najbardziej wciągającą, a przynajmniej regulowaną formą gry hazardowej. Kasyna nigdy nie uciekają się za pomocą ładowanych kostek lub układania talii kart, mówi, które są podobne do zwodniczych cech maszyn do gier. Proponuje, aby rząd wycofał wirtualne odwzorowanie szpuli (już nielegalne w Australii i Nowej Zelandii) oraz niezbalansowane rolki. Gamblers również cierpią na mniej problemów, mówi, jeśli elektroniczne automaty do gier hazardowych pokazują, ile one stracić na każdego zakładu. 

„Pole terapeutyczne czyni z tych graczy niegodziwość”, mówi Horbay. „Przestańmy etykietować i patologizować je. To zwykli ludzie. Spójrzmy na źródło krzywdy.